AUTO PRO MELKA - częsci i elementy do turbin

(91) 4872400 | sklep@autopromelka.pl

Regeneracja DPF

Filtry cząstek stałych montowane są współcześnie we wszystkich samochodach. To element układu wydechowego odpowiedzialny za oczyszczanie spalin silników wysokoprężnych i benzynowych z cząstek sadzy i popiołu. Dzięki temu spaliny wydostające się z rur wydechowych są mniej toksyczne i mniej szkodliwe dla ludzi i środowiska.

Filtry cząstek stałych, w skrócie dpf (z angielskiego diesel particulate filter), montowane w silnikach zasilanych  olejem napędowym chronią środowisko przed szkodliwymi własnościami spalin. W razie awarii lub zużycia bezwzględnie wymagana jest wymiana filtra lub jego regeneracja. Z racji kosztów wielu kierowców decyduje się w swoim samochodzie na regenerację filtra cząstek stałych.

Wykonujemy regenerację dpf wykorzystując zaawansowane i sprawdzone technologie, które przywracają im pełną sprawność. Dzięki temu filtry odzyskują dawne właściwości, zabezpieczając przed szkodliwymi substancjami pochodzącymi ze spalin silników wysokoprężnych i benzynowych.

Regeneracja FAP i SCR

Wykonujemy regeneracje filtrów fap i scr.

Filtry FAP to również filtry cząstek stałych, tylko w wersji „mokrej” (w przeciwieństwie do „suchych” filtrów dpf)  opracowane przez francuskich inżynierów (FAP - z franc.  filtre à particules). Filtry FAP wymagają uzupełniania ich co jakiś czas specjalnym płynem katalizującym wypalanie.

Najnowszym rozwiązaniem jest stosowanie systemu scr, czyli selektywnej redukcji katalitycznej (SCR - selective catalytic reduction). Polega ona na redukcji emisji cząstek stałych wewnątrz silnika przy jednoczesnej redukcji zwiększonej emisji tlenków azotu.

Wszystkie układy oczyszczania spalin z cząstek stałych wymagają kontroli, a w przypadku zużycia wymianie lub regeneracji.

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA ZAPEWNIAJĄCA: 

 

99% SPRAWNOŚCI FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH POTWIERDZONĄ WYDRUKIEM Z MASZYNY 
BRAK INGERENCJI W BUDOWĘ I STRUKTURĘ FILTRA CZĄSTEK STAŁYCH
METODA NIE WYMAGA STOSOWANIA AGRESYWNEJ CHEMII ANI WYPALANIA WKŁADU 
CZAS KOMPLEKSOWEJ REGENERACJI FILTRA WYNOSI OKOŁO 60 MINUT
PROCES CZYSZCZENIA JEST W CAŁOŚCI EKOLOGICZNY I PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA
 

Na wszystkie regenerowane przez nas  filtry oraz katalizatory udzielamy pisemnej gwarancji bez limitu km.

 

 

Cena filtra SCR /KAT  wymontowanego z samochodu ciężarowego lub maszyny rolniczej ( przemysłowej ) wynosi 1400zł brutto .

Zapewniamy możliwość wymontowania i zamontowania filtra DPF / FAP w warsztacie Firmy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu . 

W granicach miasta Szczecin oraz do 50km zapewniamy bezpłatny odbiór i zwrot zregenerowanego filtra po telefonicznym zgłoszeniu zlecenia .

Zapraszamy do współpracy warsztaty oraz firmy transportowe !

Poniżej porównanie innych dostępnych na  rynku rozwiązań z naszą ofertą!